تنظیم و راه اندازی ارسال ایمیل از XVR, NVR

تنظیم و راه اندازی ارسال ایمیل از XVR, NVR

تنظیم و راه اندازی ارسال ایمیل از XVR یا NVR

در دستگاه ضبط XVR,NVR داهوا قابلیتی وجود دارد که می توانید با فعال کردن آن در صورت بروز هر گونه Event مانند فعال شدن آلارم یا فعال شدن motion detect یا هر قابلیت IVS که به هر نحوی اعلام هر گونه خطر در تصویر می باشد، توسط ایمیل به کاربر در همان لحظه ارسال شود تا کاربر از اتفاقات و اعلامات ارسالی توسط NVR یا XVR مطلع گردد.

پیش نیازها

■ یک حساب ایمیل دارای قابلیت فرستنده نظیر Gmail, Email
■ یک حساب ایمیل گیرنده
■ تنظیم رویداد برای ایجاد هشدار ایمیل
■ NVR یا XVR با اتصال به اینترنت
■ دستگاه ضبط باید به اینترنت متصل باشد برای ثبت حساب DDNS

دستورالعمل ویدئویی

 

دستوالعمل مرحله به مرحله

1. وارد منوی تنظیمات دستگاه شوید سپس گزینه NETWORK را کلیک نمایید و از منوی سمت چپ نمایش داده شده بروی EMAIL کلیک نمایید.

2. گزینه Enable را فعال نمایید. در قسمت SMTP Server باید SMTP و در قسمت Port باید پورت سرویس مورد استفاده خود را که بسته به نوع ایمیل متفاوت است را وارد نمایید. در این آموزش ما از تنظیمات جیمیل استفاده می کنیم. پس در قسمت SMTP Server عبارت stmp.gmail.com و در قسمت Port مقدار 465 را وارد میکنیم. برای دسترسی سریع به تمامی smtp و port سرویس های ارسال و دریافت ایمیل معتبر می توانید از لینک زیر به عنوان مرجع استفاده نمایید.
https://www.arclab.com/en/kb/email/list-of-smtp-and-pop3-servers-mailserver-list.html

3. در قسمت User Name جیمیل مورد نظر خود را که می خواهید ایمیل های آلارم به آن آدرس ارسال شود را وارد نمایید و سپس در قسمت Password رمز عبور جیمیل خود را برای اتصال دستگاه به جیمیل وارد نمایید.(پیشنهاد می شود بدلیل استفاده از رمز عبور ایمیل برای تنظیم این گونه قابلیت ها در دستگاه ها از ایمیل شخصی خود استفاده ننمایید). در صورت فعال کردن گزینه Anonymouse می توانید هیچ گونه ایمیلی را عنوان فرستنده فعال نکنید تا ایمیل به صورت ناشناس برای شما ارسال شود.

4. در قسمت Reciever آدرسی که می خواهید به آن ایمیل ارسال شود را وارد نمایید و در قسمت Sender می توانید ایمیل فرستنده را مشخص نمایید. توجه نمایید ایمیل وارد شده در این دو قسمت نباید یکسان باشد. در قسمت Subject موضوع ایمیل ارسالی را وارد نمایید (مانند HCVR ALERT). با فعال کردن گزینه Attachment می توانید فایلهایی را مانند عکس های گرفته شده از ویدئو در صورت فعال شدن motion detect به ایمیل ارسالی ضمیمه نمایید.

5. در قسمت Encrypt type مطابق با عدد پورت دو مقدار SSL/TSL را می توانید انتخاب کنید (برای پورت 465 مقدار SSL و برای پورت 587 مقدار TSL). تا اینجا تنظیمات ارسال ایمیل دستگاه ضبط انجام شده است و برای اطمینان از صحیح بودن تنظیمات می توانید بروی دکمه Test کلیک نمایید تا ایمیلی به عنوان تست برای شما ارسال شود. (در صورت عدم ارسال ایمیل از برقراری ارتباط دستگاه به مودم یا شبکه مطمئن شوید و سپس تنظیمات را ابتدا مرور نمایید)

نکته: در صورت صحیح بودن موارد فوق و عدم ارسال ایمیل به آدرس ایمیل تنظیم شده می بایست در تنظیمات جیمیل گزینه هایی را فعال نمایید تا اجازه دریافت ایمیل از دستگاه را بدهید، که نحوه چگونگی آن در زیر نمایش داده شده است.

 

 

 

 

گزینه Event Interval می تواند با مقدار زمانی که براساس واحد ثانیه دریافت می کند، پس از وقوع هرگونه Event مطابق با مقدار ثانیه تنظیم شده که به عنوان نمونه 120 ثانیه تنظیم شده است، پس از 120 ثانیه ایمیل آلارم را برای کاربر ارسال نماید. با فعال کردن Health Enable و تنظیم مقدار آن بر  اساس واحد دقیقه می توانید برای تست سلامت کارکرد این قابلیت هر 60 دقیقه، ایمیل دریافت نمایید.

6. در آخر برای ذخیره تنظیمات بروی گزینه های Apply و OK کلیک نمایید.

عنوان گروه اندازه نوع فایل دانلود