تنظیم صدای دوطرفه در دستگاه های ضبط داهوا

تنظیم صدای دوطرفه در دستگاه های ضبط داهوا

گفتگوی دو جهته (Two-Way Talk)


شرح قابلیت صدای دو طرفه (Two-Way Talk)

صدا دو طرفه امکان دریافت و انتقال صدا را از طریق دوربین مداربسته IP فراهم می کند.

پیش نیازها

■ دوربین مداربسته IP با قابلیت پورت ورودی/ خروجی صدا
■ یک عدد میکروفون و یک عدد آداپتور برای راه اندازی میکروفون. بنا بر برخی از مدل های دوربین مداربسته تحت شبکه ممکن است میکروفون به صورت سرخود (تعبیه شده داخلی) ساخته شده باشد.

دستورالعمل ویدئویی
 

 

ارتباط از دستگاه ضبط به کامپیوتر

اتصال دستگاه

لطفا میکروفون را به اولین پورت ورودی صدای پشت پنل دستگاه متصل کنید. سپس بلندگو را به پورت خروجی صدای پشت کامپیوتر متصل کنید. وارد صفحه وب دستگاه شوید و در کانال مربوطه نمایش داده شده در صفحه نمایش را فعال کنید. مطابق عکس زیر صدای دوطرفه را فعال نمایید.

تست صدا

برای مطمئن شدن از اتصال میکروفون به دستگاه و برقراری ارتباط از طریق شبکه با کامپیوتر لطفا در میکروفون متصل شده به دستگاه ضبط تست صدا بگیرید تا صدای خود را از اسپیکر متصل شده به کامپیوتر به وضوح قابل شنیدن باشد.

ارتباط از کامپیوتر به دستگاه ضبط

لطفا اسپیکر را به اولین پورت خروجی صدای پشت پنل دستگاه متصل کنید. سپس میکروفون را به پورت ورودی صدای پشت کامپیوتر متصل کنید. وارد صفحه وب دستگاه شوید و در کانال مربوطه نمایش داده شده در صفحه نمایش را فعال کنید. مطابق عکس بالا صدای دوطرفه را فعال نمایید.

تست صدا

برای مطمئن شدن از اتصال اسپیکر به دستگاه و برقراری ارتباط از طریق شبکه با کامپیوتر لطفا در میکروفون متصل شده به کامپیوتر تست صدا بگیرید تا صدای خود را از اسپیکر متصل شده به دستگاه ضبط به وضوح قابل شنیدن باشد.

تنظیمات داخل دوربین مداربسته

1. از طریق وب سایت وارد تنظیمات دوربین مداربسته شوید.
2. بروی سربرگ Setup کلیک کنید سپس با انتخاب زیر مجموعه Audio به زیر منوی Camera وارد صفحه تنظیمات صدای دوربین مداربسته خواهید شد.

3. گزینه Enable زیر مجموعه بخش Encode/Main Stream فعال نمایید. encode mode که نحوه فشرده سازی صدا می باشد را بروی G.711A تنظیم نمایید و Sampling Frequency را بروی 16k تنظیم نمایید.

4. نوع صدا مورد نیاز را در قسمت Audioin Type انتخاب نمایید، می توانید با فعال/غیر فعال کردن Noise Filter  نویز صدای دریافتی را حذف نمایید و با اسلایدر صدای میکروفون و صدای اسپیکر می توانید شدت صدا را تنظیم نمایید.

5. در قسمت Live  می توانید بروی ایکون اسپیکر کلیک نمایید تا صدای میکروفون را بشنوید.

6. بروی ایکون میکروفون کلیک نمایید تا بتوانید از طریق آن صحبت نمایید.

عنوان گروه اندازه نوع فایل دانلود