دوربین مداربسته های Outdoor و Indoor

دوربین مداربسته های Outdoor و Indoor

دوربین مداربسته های Outdoor و Indoor چیست؟

تعریف outdoor به دوربین مداربسته هایی اطلاق می شود که با طراحی مناسب جو فضای باز اماده شده است ( مطابق شکل زیر). این طراحی بدنه که به نام دوربین مداربسته بالت (Bullet) نام گرفته است شامل یکسری از استاندارد های حفاظتی دوربین مداربسته است به طور مثال می توان به استاندارد بین المللی IP اشااره کرد که تمامی دوربین مداربسته ها بالت از IP66 (مقاوم در برابر گردوخاک و باران) , IP67 ( مقاوم در برابر گردوخاک و تحمل فشار آب تا عمق یک متر) پشتیبانی می کنند. دوربین مداربسته های outdoor دارای پایه نصب هستند، در یکسری از محصولات این پایه سر خود یا به صورت جداگانه است که باید نسبت به موقعیت نصب، پایه مناسب تهیه شود.دوربین مداربسته های بالت بر اساس شکل ظاهری مناسب نصب در فضاهای داخلی نیستند و علت این عدم تناسب به خاطر عدم زیبایی بصری نصب در محیط داخلی می شود.

برعکس تعاریف فوق، indoor به دوربین مداربسته هایی اطلاق می شود که مناسب فضای داخلی ساختمان، پارکینگ، فروشگاه، پاساژها، مراکز خدماتی و ... طراحی شده اند. این نوع بدنه به نام دوربین مداربسته دام (Dome) مشخص شده است (مطابق شکل زیر). این نوع بدنه همانند دوربین مداربسته outdoor دارای ویژگی های حفاظتی خاص خود می باشد که مشترکاً از استاندارد بین المللی IP66 , IP67 بهره می برد و اختصاصاً دوربین مداربسته دام از استاندارد مقاومتی IK پشتیبانی می کند. اخرین نسخه این استاندارد IK10 می باشد که شامل عدم نفوذ شی خارجی و حتی بسیار مقاوم در برابر ضربه می باشد. بدنه دام پایه ندارد و قسمت پشتی بدنه گنبدی شکل، بر سطح سقف و یا دیوار نصب می شود. برای یکسری از جانمایی های خاص یکسری پایه در بازار وجود دارد که این قابلیت را برای دوربین مداربسته دام ایجاد می کند تا بتوانند در محیط بیرونی به راحتی نصب شود.

تمامی دوربین مداربسته های indoor و outdoor جنس بدنه ای از فلز یا پلاستیک یا ترکیبی از این دو دارند. یک نوع بدنه خاص از استیل ضد زنگ وجود دارد که برای محیط های نظامی و معدنی کاربرد دارد که به آن نوع بدنه ضد انفجار می گویند.

دوربین مداربسته دام - Dome Cameras

عنوان گروه اندازه نوع فایل دانلود